İzmir Bodrum Arası Kaç KM

İzmir Bodrum arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Bodrum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Bodrum arası kaç km? İzmir Bodrum arası kaç saat? İzmir Bodrum yol tarifi? İzmir Bodrum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Bodrum İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ilinin yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Bodrum ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Bodrum ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 650 km²’dir. Bodrum ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 2′ 3.8724” Kuzey ve 27° 25′ 49.9440” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Bodrum Arası Kaç KM

İzmir Bodrum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 236 km’dir. İzmir Bodrum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 155 km’dir.

İzmir Bodrum Arası Kaç KM

İzmir Bodrum Arası Kaç Saat

İzmir Bodrum arası kaç saat; İzmir Bodrum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 236 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Bodrum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Bodrum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 155 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

İzmir Bodrum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Bodrum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 236 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Bodrum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Bodrum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bodrum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bodrum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.