İçeriğe geç

İzmir Bitlis Arası Kaç KM

İzmir Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Bitlis arası kaç km? İzmir Bitlis arası kaç saat? İzmir Bitlis yol tarifi? İzmir Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

İzmir Bitlis Arası Kaç KM

İzmir Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1661 km’dir. İzmir Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1331 km’dir.

İzmir Bitlis Arası Kaç Saat

İzmir Bitlis arası kaç saat; İzmir Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1661 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1331 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 16 dakika

İzmir Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1661 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 92 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 133 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.