İçeriğe geç

İzmir Bingöl Arası Kaç KM

İzmir Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Bingöl arası kaç km? İzmir Bingöl arası kaç saat? İzmir Bingöl yol tarifi? İzmir Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Bingöl Arası Kaç KM

İzmir Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1415 km’dir. İzmir Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1162 km’dir.

İzmir Bingöl Arası Kaç Saat

İzmir Bingöl arası kaç saat; İzmir Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1415 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. İzmir Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. İzmir Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1162 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 2 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat 2 dakika

İzmir Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1415 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 114 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.