İçeriğe geç

İzmir Bayburt Arası Kaç KM

İzmir Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Bayburt arası kaç km? İzmir Bayburt arası kaç saat? İzmir Bayburt yol tarifi? İzmir Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Bayburt Arası Kaç KM

İzmir Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1376 km’dir. İzmir Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1137 km’dir.

İzmir Bayburt Arası Kaç Saat

İzmir Bayburt arası kaç saat; İzmir Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1376 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1137 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

İzmir Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1376 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.