İçeriğe geç

İzmir Batman Arası Kaç KM

İzmir Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Batman arası kaç km? İzmir Batman arası kaç saat? İzmir Batman yol tarifi? İzmir Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS              koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

İzmir Batman Arası Kaç KM

İzmir Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1507 km’dir. İzmir Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1225 km’dir.

İzmir Batman Arası Kaç Saat

İzmir Batman arası kaç saat; İzmir Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1507 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1225 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

İzmir Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1507 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 83 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 121 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.