İçeriğe geç

İzmir Bartın Arası Kaç KM

İzmir Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Bartın arası kaç km? İzmir Bartın arası kaç saat? İzmir Bartın yol tarifi? İzmir Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Bartın Arası Kaç KM

İzmir Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 784 km’dir. İzmir Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 573 km’dir.

İzmir Bartın Arası Kaç Saat

İzmir Bartın arası kaç saat; İzmir Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 784 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. İzmir Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 573 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

İzmir Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 784 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.