İçeriğe geç

İzmir Balıkesir Arası Kaç KM


İzmir Balıkesir arası kaç km;
yazımızda öncelikle İzmir ve Balıkesir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Balıkesir arası kaç km? İzmir Balıkesir arası kaç saat? İzmir Balıkesir yol tarifi? İzmir Balıkesir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Balıkesir İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Balıkesir Arası Kaç KM

İzmir Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 km’dir. İzmir Balıkesir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 136 km’dir.

İzmir Balıkesir Arası Kaç Saat

İzmir Balıkesir arası kaç saat; İzmir Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. İzmir Balıkesir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. İzmir Balıkesir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 136 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

İzmir Balıkesir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Balıkesir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Balıkesir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.