İzmir Ayvalık Arası Kaç KM

İzmir Ayvalık arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Ayvalık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Ayvalık arası kaç km? İzmir Ayvalık arası kaç saat? İzmir Ayvalık yol tarifi? İzmir Ayvalık arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Ayvalık İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ilinin yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Ayvalık ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Ayvalık ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 305 km2dir. Ayvalık ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 19′ 9.0588” Kuzey ve 26° 41′ 32.5932” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Ayvalık Arası Kaç KM

İzmir Ayvalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 159 km’dir. İzmir Ayvalık arası mesafe havayolu ile yaklaşık 108 km’dir.

İzmir Ayvalık Arası Kaç KM

İzmir Ayvalık Arası Kaç Saat

İzmir Ayvalık arası kaç saat; İzmir Ayvalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 159 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. İzmir Ayvalık arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. İzmir Ayvalık arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 108 kilometredir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

İzmir Ayvalık Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Ayvalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 159 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Ayvalık Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Ayvalık arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ayvalık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayvalık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.