İçeriğe geç

İzmir Aydın Arası Kaç KM

İzmir Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Aydın arası kaç km? İzmir Aydın arası kaç saat? İzmir Aydın yol tarifi? İzmir Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

İzmir Aydın Arası Kaç KM

İzmir Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 183 km’dir. İzmir Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 134 km’dir.

İzmir Aydın Arası Kaç KM

İzmir Aydın Arası Kaç Saat

İzmir Aydın arası kaç saat; İzmir Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 183 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. İzmir Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. İzmir Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 134 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

İzmir Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 183 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.