İçeriğe geç

İzmir Artvin Arası Kaç KM

İzmir Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Artvin arası kaç km? İzmir Artvin arası kaç saat? İzmir Artvin yol tarifi? İzmir Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Artvin Arası Kaç KM

İzmir Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1645 km’dir. İzmir Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1291 km’dir.

İzmir Artvin Arası Kaç KM

İzmir Artvin Arası Kaç Saat

İzmir Artvin arası kaç saat; İzmir Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1645 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat sürmektedir. İzmir Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1291 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

21 saat

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

İzmir Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1645 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 91 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 132 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.