İzmir Armutlu Arası Kaç KM

İzmir Armutlu arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Armutlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Armutlu arası kaç km? İzmir Armutlu arası kaç saat? İzmir Armutlu yol tarifi? İzmir Armutlu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Armutlu İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ilinin yüzölçümü yaklaşık 12,007 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38° 25′ 25.4388” Kuzey ve 27° 8′ 34.1736” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Armutlu ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Armutlu ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 166 km2dir. Armutlu ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 31′ 7.8276” Kuzey ve 28° 49′ 45.7968” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Armutlu Arası Kaç KM

İzmir Armutlu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 418 km’dir.

İzmir Armutlu Arası Kaç KM

İzmir Armutlu Arası Kaç Saat

İzmir Armutlu arası kaç saat; İzmir Armutlu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 418 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. İzmir Armutlu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

İzmir Armutlu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Armutlu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 418 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Armutlu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Armutlu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Armutlu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Armutlu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.