İçeriğe geç

İzmir Ardahan Arası Kaç KM


İzmir Ardahan arası kaç km;
yazımızda öncelikle İzmir ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Ardahan arası kaç km? İzmir Ardahan arası kaç saat? İzmir Ardahan yol tarifi? İzmir Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Ardahan Arası Kaç KM

İzmir Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1697 km’dir. İzmir Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1370 km’dir.

İzmir Ardahan Arası Kaç KM

İzmir Ardahan Arası Kaç Saat

İzmir Ardahan arası kaç saat; İzmir Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1697 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat sürmektedir. İzmir Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1370 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat

Otobüs ile;

21 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

İzmir Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1697 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 94 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 136 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.