İzmir Alaçatı Arası Kaç KM

İzmir Alaçatı arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Alaçatı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Alaçatı arası kaç km? İzmir Alaçatı arası kaç saat? İzmir Alaçatı yol tarifi? İzmir Alaçatı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Alaçatı İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ilinin yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir.  İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Alaçatı ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Alaçatı ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 464 km2’dir. Alaçatı ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 16′ 58.6524” Kuzey ve 26° 22′ 28.1244” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Alaçatı Arası Kaç KM

İzmir Alaçatı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 680 km’dir. İzmir Alaçatı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 560 km’dir.

İzmir Alaçatı Arası Kaç KM

İzmir Alaçatı Arası Kaç Saat

İzmir Alaçatı arası kaç saat; İzmir Alaçatı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 680 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Alaçatı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. İzmir Alaçatı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 560 kilometredir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

İzmir Alaçatı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Alaçatı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 680 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Alaçatı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Alaçatı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Alaçatı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alaçatı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.