İçeriğe geç

İzmir Aksaray Arası Kaç KM

İzmir Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Aksaray arası kaç km? İzmir Aksaray arası kaç saat? İzmir Aksaray yol tarifi? İzmir Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Aksaray Arası Kaç KM

İzmir Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 686 km’dir. İzmir Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 601 km’dir.

İzmir Aksaray Arası Kaç KM

İzmir Aksaray Arası Kaç Saat

İzmir Aksaray arası kaç saat; İzmir Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 686 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. İzmir Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 601 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

İzmir Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 686 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.