İçeriğe geç

İzmir Ağrı Arası Kaç KM

İzmir Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Ağrı arası kaç km? İzmir Ağrı arası kaç saat? İzmir Ağrı yol tarifi? İzmir Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Ağrı Arası Kaç KM

İzmir Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1663 km’dir. İzmir Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1379 km’dir.

İzmir Ağrı Arası Kaç KM

İzmir Ağrı Arası Kaç Saat

İzmir Ağrı arası kaç saat; İzmir Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1663 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1379 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

İzmir Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1663 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 92 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 134 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.