İçeriğe geç

İzmir Afyon Arası Kaç KM

İzmir Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Afyon arası kaç km? İzmir Afyon arası kaç saat? İzmir Afyon yol tarifi? İzmir Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Afyon Arası Kaç KM

İzmir Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 325 km’dir. İzmir Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 298 km’dir.

İzmir Afyon Arası Kaç KM

İzmir Afyon Arası Kaç Saat

İzmir Afyon arası kaç saat; İzmir Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 325 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. İzmir Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 298 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

53 dakika

İzmir Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 325 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.