İçeriğe geç

İzmir Adıyaman Arası Kaç KM

İzmir Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Adıyaman arası kaç km? İzmir Adıyaman arası kaç saat? İzmir Adıyaman yol tarifi? İzmir Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Adıyaman Arası Kaç KM

İzmir Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1220 km’dir. İzmir Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 978 km’dir.

İzmir Adıyaman Arası Kaç KM

İzmir Adıyaman Arası Kaç Saat

İzmir Adıyaman arası kaç saat; İzmir Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1220 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 978 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1.30 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1.30 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

İzmir Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1220 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 68 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 98 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.