İçeriğe geç

İzmir Adana Arası Kaç KM

İzmir Adana arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Adana şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Adana arası kaç km? İzmir Adana arası kaç saat? İzmir Adana yol tarifi? İzmir Adana arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Adana İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Adana Arası Kaç KM

İzmir Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 898 km’dir. İzmir Adana arası mesafe havayolu ile yaklaşık 739 km’dir.

İzmir Adana Arası Kaç KM

İzmir Adana Arası Kaç Saat

İzmir Adana arası kaç saat; İzmir Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 898 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Adana arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Adana arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 739 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

İzmir Adana Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 898 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Adana Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Adana arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul İzmir arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.