İçeriğe geç

İyidere Yol Tarifi

Rize İyidere yol tarifi; yazımızda öncelikle İyidere şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İyidere’ye nasıl gidilir? İyidere yol tarifi? İyidere yol haritası? İyidere İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İyidere İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan İyidere, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. İyidere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 28 km2’dir. İyidere ilçesinin rakımı ise 7 m olarak hesaplanmıştır. İyidere ilçesinin doğusunda Derepazarı ve Rize Merkez, batısında Trabzon, Güneyinde ise Kalkandere ilçeleri bulunmaktadır. İyidere ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İyidere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İyidere ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.554 nüfusa sahiptir.

İyidere İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İyidere Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İyidere’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İyidere Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İyidere’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İyidere’ye Nasıl Gidilir? İyidere Yol Tarifi

İyidere’ye kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İyidere’ye gelebilirsiniz. İyidere karayolu ile Rize şehir merkezine 49.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.125 km, Ankara’ya yaklaşık 792 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.478 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.