İçeriğe geç

İvrindi Yol Tarifi

Balıkesir İvrindi yol tarifi; yazımızda öncelikle İvrindi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İvrindi’ye nasıl gidilir? İvrindi yol tarifi? İvrindi yol haritası? İvrindi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İvrindi İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan İvrindi, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. İvrindi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 818 km2’dir. İvrindi ilçesinin rakımı ise 277 m olarak hesaplanmıştır. İvrindi ilinin Kuzeyinde Balya, doğusunda ise Savaştepe, batısında Havran, Güneyinde ise İzmir ilçeleri bulunmaktadır. İvrindi ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İvrindi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İvrindi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.492 nüfusa sahiptir.

İvrindi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İvrindi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İvrindi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İvrindi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İvrindi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İvrindi’ye Nasıl Gidilir? İvrindi Yol Tarifi

İvrindi’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İvrindi’ye gelebilirsiniz. İvrindi karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 46,1 km, İstanbul’a yaklaşık 316 km, Ankara’ya yaklaşık 569 km, İzmir’den ise yaklaşık 211 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İvrindi ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İvrindi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.