İçeriğe geç

İstanbul Zonguldak Arası Kaç KM

İstanbul Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Zonguldak arası kaç km? İstanbul Zonguldak arası kaç saat? İstanbul Zonguldak yol tarifi? İstanbul Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Zonguldak Arası Kaç KM

İstanbul Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 352 km’dir. İstanbul Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 241 km’dir.

İstanbul Zonguldak Arası Kaç KM

İstanbul Zonguldak Arası Kaç Saat

İstanbul Zonguldak arası kaç saat; İstanbul Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 352 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. İstanbul Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. İstanbul Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 241 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika

İstanbul Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 352 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.