İçeriğe geç

İstanbul Yozgat Arası Kaç KM

İstanbul Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Yozgat arası kaç km? İstanbul Yozgat arası kaç saat? İstanbul Yozgat yol tarifi? İstanbul Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Yozgat Arası Kaç KM

İstanbul Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 662 km’dir. İstanbul Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 512 km’dir.

İstanbul Yozgat Arası Kaç KM

İstanbul Yozgat Arası Kaç Saat

İstanbul Yozgat arası kaç saat; İstanbul Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 662 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. İstanbul Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 512 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

İstanbul Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 662 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.