İçeriğe geç

İstanbul Yalova Arası Kaç KM

İstanbul Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Yalova arası kaç km? İstanbul Yalova arası kaç saat? İstanbul Yalova yol tarifi? İstanbul Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Yalova Arası Kaç KM

İstanbul Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 94 km’dir. İstanbul Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 48 km’dir.

İstanbul Yalova Arası Kaç KM

İstanbul Yalova Arası Kaç Saat

İstanbul Yalova arası kaç saat; İstanbul Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 94 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. İstanbul Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. İstanbul Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 48 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

İstanbul Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 94 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.