İçeriğe geç

İstanbul Uşak Arası Kaç KM

İstanbul Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Uşak arası kaç km? İstanbul Uşak arası kaç saat? İstanbul Uşak yol tarifi? İstanbul Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Uşak Arası Kaç KM

İstanbul Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 km’dir. İstanbul Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 263 km’dir.

İstanbul Uşak Arası Kaç KM

İstanbul Uşak Arası Kaç Saat

İstanbul Uşak arası kaç saat; İstanbul Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. İstanbul Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 263 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

İstanbul Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.