İçeriğe geç

İstanbul Tunceli Arası Kaç KM

İstanbul Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Tunceli arası kaç km? İstanbul Tunceli arası kaç saat? İstanbul Tunceli yol tarifi? İstanbul Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Tunceli Arası Kaç KM

İstanbul Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1206 km’dir. İstanbul Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 910 km’dir.

İstanbul Tunceli Arası Kaç KM

İstanbul Tunceli Arası Kaç Saat

İstanbul Tunceli arası kaç saat; İstanbul Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1206 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 910 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

İstanbul Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1206 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.