İçeriğe geç

İstanbul Trabzon Arası Kaç KM

İstanbul Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Trabzon arası kaç km? İstanbul Trabzon arası kaç saat? İstanbul Trabzon yol tarifi? İstanbul Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Trabzon Arası Kaç KM

İstanbul Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1064 km’dir. İstanbul Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 902 km’dir.

İstanbul Trabzon Arası Kaç KM

İstanbul Trabzon Arası Kaç Saat

İstanbul Trabzon arası kaç saat; İstanbul Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1064 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. İstanbul Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. İstanbul Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 902 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

İstanbul Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1064 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 86 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.