İçeriğe geç

İstanbul Tokat Arası Kaç KM

İstanbul Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Tokat arası kaç km? İstanbul Tokat arası kaç saat? İstanbul Tokat yol tarifi? İstanbul Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Tokat Arası Kaç KM

İstanbul Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 791 km’dir. İstanbul Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 644 km’dir.

İstanbul Tokat Arası Kaç KM

İstanbul Tokat Arası Kaç Saat

İstanbul Tokat arası kaç saat; İstanbul Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 791 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. İstanbul Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 644 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

İstanbul Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 791 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.