İçeriğe geç

İstanbul Tekirdağ Arası Kaç KM

İstanbul Tekirdağ arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Tekirdağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Tekirdağ arası kaç km? İstanbul Tekirdağ arası kaç saat? İstanbul Tekirdağ yol tarifi? İstanbul Tekirdağ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Tekirdağ İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Tekirdağ Arası Kaç KM

İstanbul Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 146 km’dir. İstanbul Tekirdağ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 124 km’dir.

İstanbul Tekirdağ Arası Kaç KM

İstanbul Tekirdağ Arası Kaç Saat

İstanbul Tekirdağ arası kaç saat; İstanbul Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 146 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Tekirdağ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Tekirdağ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 124 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

İstanbul Tekirdağ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 146 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Tekirdağ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Tekirdağ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.