İçeriğe geç

İstanbul Sivas Arası Kaç KM

İstanbul Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Sivas arası kaç km? İstanbul Sivas arası kaç saat? İstanbul Sivas yol tarifi? İstanbul Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Sivas Arası Kaç KM

İstanbul Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 886 km’dir. İstanbul Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 696 km’dir.

İstanbul Sivas Arası Kaç KM

İstanbul Sivas Arası Kaç Saat

İstanbul Sivas arası kaç saat; İstanbul Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 886 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. İstanbul Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. İstanbul Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 696 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

İstanbul Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 886 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.