İçeriğe geç

İstanbul Şırnak Arası Kaç KM

İstanbul Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Şırnak arası kaç km? İstanbul Şırnak arası kaç saat? İstanbul Şırnak yol tarifi? İstanbul Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Şırnak Arası Kaç KM

İstanbul Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1653 km’dir. İstanbul Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1224 km’dir.

İstanbul Şırnak Arası Kaç KM

İstanbul Şırnak Arası Kaç Saat

İstanbul Şırnak arası kaç saat; İstanbul Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1653 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1224 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

İstanbul Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1653 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 91 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 133 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.