İstanbul Sinop Arası Kaç KM

İstanbul Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Sinop arası kaç km? İstanbul Sinop arası kaç saat? İstanbul Sinop yol tarifi? İstanbul Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Sinop Arası Kaç KM

İstanbul Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 687 km’dir. İstanbul Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 527 km’dir.

İstanbul Sinop Arası Kaç KM

İstanbul Sinop Arası Kaç Saat

İstanbul Sinop arası kaç saat; İstanbul Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 687 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. İstanbul Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 527 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

İstanbul Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 687 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.