İçeriğe geç

İstanbul Siirt Arası Kaç KM

İstanbul Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Siirt arası kaç km? İstanbul Siirt arası kaç saat? İstanbul Siirt yol tarifi? İstanbul Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Siirt Arası Kaç KM

İstanbul Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1627 km’dir. İstanbul Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1165 km’dir.

İstanbul Siirt Arası Kaç KM

İstanbul Siirt Arası Kaç Saat

İstanbul Siirt arası kaç saat; İstanbul Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1627 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. İstanbul Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat sürmektedir. İstanbul Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1165 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

İstanbul Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1627 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 90 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 131 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.