İstanbul Sapanca Arası Kaç KM

İstanbul Sapanca arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Sapanca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Sapanca arası kaç km? İstanbul Sapanca arası kaç saat? İstanbul Sapanca yol tarifi? İstanbul Sapanca arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Sapanca İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Sapanca ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Sapanca ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 173 km2’dir. Sapanca ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 41′ 22.8408” Kuzey ve 30° 15′ 41.1444” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Sapanca Arası Kaç KM

İstanbul Sapanca arası mesafe karayolu ile yaklaşık 136 km’dir. İstanbul Sapanca arası mesafe havayolu ile yaklaşık 114 km’dir.

İstanbul Sapanca Arası Kaç KM

İstanbul Sapanca Arası Kaç Saat

İstanbul Sapanca arası kaç saat; İstanbul Sapanca arası mesafe karayolu ile yaklaşık 136 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Sapanca arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Sapanca arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 114 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

İstanbul Sapanca Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Sapanca arası mesafe karayolu ile yaklaşık 136 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Sapanca Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Sapanca arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sapanca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sapanca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.