İstanbul Şanlıurfa Arası Kaç KM

İstanbul Şanlıurfa arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Şanlıurfa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Şanlıurfa arası kaç km? İstanbul Şanlıurfa arası kaç saat? İstanbul Şanlıurfa yol tarifi? İstanbul Şanlıurfa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Şanlıurfa İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Şanlıurfa Arası Kaç KM

İstanbul Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1290 km’dir. İstanbul Şanlıurfa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 950 km’dir.

İstanbul Şanlıurfa Arası Kaç KM

İstanbul Şanlıurfa Arası Kaç Saat

İstanbul Şanlıurfa arası kaç saat; İstanbul Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1290 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Şanlıurfa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Şanlıurfa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 950 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

İstanbul Şanlıurfa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1290 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 71 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 104 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Şanlıurfa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Şanlıurfa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.