İçeriğe geç

İstanbul Samsun Arası Kaç KM

İstanbul Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Samsun arası kaç km? İstanbul Samsun arası kaç saat? İstanbul Samsun yol tarifi? İstanbul Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Samsun Arası Kaç KM

İstanbul Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 737 km’dir. İstanbul Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 618 km’dir.

İstanbul Samsun Arası Kaç KM

İstanbul Samsun Arası Kaç Saat

İstanbul Samsun arası kaç saat; İstanbul Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 737 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. İstanbul Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 618 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

İstanbul Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 737 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.