İçeriğe geç

İstanbul Rize Arası Kaç KM

İstanbul Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Rize arası kaç km? İstanbul Rize arası kaç saat? İstanbul Rize yol tarifi? İstanbul Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Rize Arası Kaç KM

İstanbul Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1142 km’dir. İstanbul Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 969 km’dir.

İstanbul Rize Arası Kaç KM

İstanbul Rize Arası Kaç Saat

İstanbul Rize arası kaç saat; İstanbul Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1142 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 969 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

İstanbul Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1142 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.