İçeriğe geç

İstanbul Osmaniye Arası Kaç KM

İstanbul Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Osmaniye arası kaç km? İstanbul Osmaniye arası kaç saat? İstanbul Osmaniye yol tarifi? İstanbul Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Osmaniye Arası Kaç KM

İstanbul Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1023 km’dir. İstanbul Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 766 km’dir.

İstanbul Osmaniye Arası Kaç KM

İstanbul Osmaniye Arası Kaç Saat

İstanbul Osmaniye arası kaç saat; İstanbul Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1023 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 766 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

İstanbul Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1023 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 82 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.