İçeriğe geç

İstanbul Ordu Arası Kaç KM

İstanbul Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Ordu arası kaç km? İstanbul Ordu arası kaç saat? İstanbul Ordu yol tarifi? İstanbul Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Ordu Arası Kaç KM

İstanbul Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 km’dir. İstanbul Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 748 km’dir.

İstanbul Ordu Arası Kaç KM

İstanbul Ordu Arası Kaç Saat

İstanbul Ordu arası kaç saat; İstanbul Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. İstanbul Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. İstanbul Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 748 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

İstanbul Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.