İçeriğe geç

İstanbul Niğde Arası Kaç KM

İstanbul Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Niğde arası kaç km? İstanbul Niğde arası kaç saat? İstanbul Niğde yol tarifi? İstanbul Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Niğde Arası Kaç KM

İstanbul Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 km’dir. İstanbul Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 595 km’dir.

İstanbul Niğde Arası Kaç KM

İstanbul Niğde Arası Kaç Saat

İstanbul Niğde arası kaç saat; İstanbul Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. İstanbul Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 595 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

İstanbul Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.