İçeriğe geç

İstanbul Nevşehir Arası Kaç KM

İstanbul Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Nevşehir arası kaç km? İstanbul Nevşehir arası kaç saat? İstanbul Nevşehir yol tarifi? İstanbul Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Nevşehir Arası Kaç KM

İstanbul Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 743 km’dir. İstanbul Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 558 km’dir.

İstanbul Nevşehir Arası Kaç KM

İstanbul Nevşehir Arası Kaç Saat

İstanbul Nevşehir arası kaç saat; İstanbul Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 743 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. İstanbul Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 558 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

İstanbul Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 743 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.