İçeriğe geç

İstanbul Muğla Arası Kaç KM

İstanbul Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Muğla arası kaç km? İstanbul Muğla arası kaç saat? İstanbul Muğla yol tarifi? İstanbul Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Muğla Arası Kaç KM

İstanbul Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 km’dir. İstanbul Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 429 km’dir.

İstanbul Muğla Arası Kaç KM

İstanbul Muğla Arası Kaç Saat

İstanbul Muğla arası kaç saat; İstanbul Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. İstanbul Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 429 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

İstanbul Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.