İçeriğe geç

İstanbul Mersin Arası Kaç KM

İstanbul Mersin arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Mersin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Mersin arası kaç km? İstanbul Mersin arası kaç saat? İstanbul Mersin yol tarifi? İstanbul Mersin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Mersin İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Mersin Arası Kaç KM

İstanbul Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 944 km’dir. İstanbul Mersin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 678 km’dir.

İstanbul Mersin Arası Kaç KM

İstanbul Mersin Arası Kaç Saat

İstanbul Mersin arası kaç saat; İstanbul Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 944 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Mersin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Mersin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 678 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

İstanbul Mersin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 944 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Mersin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Mersin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.