İstanbul Marmaris Arası Kaç KM

İstanbul Marmaris arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Marmaris şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Marmaris arası kaç km? İstanbul Marmaris arası kaç saat? İstanbul Marmaris yol tarifi? İstanbul Marmaris arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Marmaris İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilçesinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Marmaris ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Marmaris ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 906 km2dir. Marmaris ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 51′ 17.7660” Kuzey ve 28° 16′ 15.1608” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Marmaris Arası Kaç KM

İstanbul Marmaris arası mesafe karayolu ile yaklaşık 710 km’dir. İstanbul Marmaris arası mesafe havayolu ile yaklaşık 470 km’dir.

İstanbul Marmaris Arası Kaç KM

İstanbul Marmaris Arası Kaç Saat

İstanbul Marmaris arası kaç saat; İstanbul Marmaris arası mesafe karayolu ile yaklaşık 710 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. İstanbul Marmaris arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Marmaris arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 470 kilometredir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

İstanbul Marmaris Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Marmaris arası mesafe karayolu ile yaklaşık 710 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Marmaris Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Marmaris arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Marmaris’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Marmaris’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.