İçeriğe geç

İstanbul Manisa Arası Kaç KM

İstanbul Manisa arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Manisa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Manisa arası kaç km? İstanbul Manisa arası kaç saat? İstanbul Manisa yol tarifi? İstanbul Manisa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Manisa İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS    koordinatlarıdır.

İstanbul Manisa Arası Kaç KM

İstanbul Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 417 km’dir. İstanbul Manisa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 253 km’dir.

İstanbul Manisa Arası Kaç KM

İstanbul Manisa Arası Kaç Saat

İstanbul Manisa arası kaç saat; İstanbul Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 417 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Manisa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Manisa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 253 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

İstanbul Manisa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 417 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Manisa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Manisa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.