İçeriğe geç

İstanbul Malatya Arası Kaç KM

İstanbul Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Malatya arası kaç km? İstanbul Malatya arası kaç saat? İstanbul Malatya yol tarifi? İstanbul Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Malatya Arası Kaç KM

İstanbul Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1100 km’dir. İstanbul Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 854 km’dir.

İstanbul Malatya Arası Kaç KM

İstanbul Malatya Arası Kaç Saat

İstanbul Malatya arası kaç saat; İstanbul Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1100 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 854 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

İstanbul Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1100 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 89 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.