İstanbul Kuşadası Arası Kaç KM

İstanbul Kuşadası arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Kuşadası şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Kuşadası arası kaç km? İstanbul Kuşadası arası kaç saat? İstanbul Kuşadası yol tarifi? İstanbul Kuşadası arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Kuşadası İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Kuşadası ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Kuşadası ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 265 km2dir. Kuşadası ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 51′ 20″ Kuzey ile 27° 15′ 23″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Kuşadası Arası Kaç KM

İstanbul Kuşadası arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 km’dir. İstanbul Kuşadası arası mesafe havayolu ile yaklaşık 380 km’dir.

İstanbul Kuşadası Arası Kaç KM

İstanbul Kuşadası Arası Kaç Saat

İstanbul Kuşadası arası kaç saat; İstanbul Kuşadası arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. İstanbul Kuşadası arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kuşadası arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 380 kilometredir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

İstanbul Kuşadası Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Kuşadası arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Kuşadası Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Kuşadası arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kuşadası’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kuşadası’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.