İçeriğe geç

İstanbul Konya Arası Kaç KM

İstanbul Konya arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Konya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Konya arası kaç km? İstanbul Konya arası kaç saat? İstanbul Konya yol tarifi? İstanbul Konya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Konya İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Konya Arası Kaç KM

İstanbul Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 km’dir. İstanbul Konya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 462 km’dir.

İstanbul Konya Arası Kaç KM

İstanbul Konya Arası Kaç Saat

İstanbul Konya arası kaç saat; İstanbul Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. İstanbul Konya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Konya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 462 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

İstanbul Konya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Konya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Konya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.