İçeriğe geç

İstanbul Kocaeli Arası Kaç KM

İstanbul Kocaeli arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Kocaeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Kocaeli arası kaç km? İstanbul Kocaeli arası kaç saat? İstanbul Kocaeli yol tarifi? İstanbul Kocaeli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Kocaeli İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Kocaeli Arası Kaç KM

İstanbul Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 118 km’dir. İstanbul Kocaeli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 78 km’dir.

İstanbul Kocaeli Arası Kaç KM

İstanbul Kocaeli Arası Kaç Saat

İstanbul Kocaeli arası kaç saat; İstanbul Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 118 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kocaeli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kocaeli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 78 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

İstanbul Kocaeli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 118 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Kocaeli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Kocaeli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.