İçeriğe geç

İstanbul Kırşehir Arası Kaç KM

İstanbul Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Kırşehir arası kaç km? İstanbul Kırşehir arası kaç saat? İstanbul Kırşehir yol tarifi? İstanbul Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Kırşehir Arası Kaç KM

İstanbul Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 631 km’dir. İstanbul Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 488 km’dir.

İstanbul Kırşehir Arası Kaç KM

İstanbul Kırşehir Arası Kaç Saat

İstanbul Kırşehir arası kaç saat; İstanbul Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 631 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. İstanbul Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 488 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

İstanbul Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 631 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.