İçeriğe geç

İstanbul Kırklareli Arası Kaç KM

İstanbul Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle İstanbul ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İstanbul Kırklareli arası kaç km? İstanbul Kırklareli arası kaç saat? İstanbul Kırklareli yol tarifi? İstanbul Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İstanbul ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul ili;

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İstanbul ili yüzölçümü yaklaşık 5.461 km2’dir. İstanbul ilinin coğrafi konumu ise 41.013611°N 28.955°E GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

İstanbul Kırklareli Arası Kaç KM

İstanbul Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 213 km’dir. İstanbul Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 168 km’dir.

İstanbul Kırklareli Arası Kaç KM

İstanbul Kırklareli Arası Kaç Saat

İstanbul Kırklareli arası kaç saat; İstanbul Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 213 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. İstanbul Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 168 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

İstanbul Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İstanbul Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 213 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İstanbul Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İstanbul Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İstanbul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İstanbul’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.